۱۳۹۷/۰۸/۲۷

جلسه شورای اداری شهرستان سروستان با موضوع پدافند غیرعامل

جلسه شورای اداری شهرستان سروستان با موضوع پدافند غیرعامل به ریاست فرماندار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروستان:سید علاءالدین کراماتی در جلسه شورای اداری با موضوع پدافند غیر عامل افزود:دستگاهها لازم است با تنظیم رویکرد وبرنامه های خود به نحوی عمل کنند که در بحث آسیب ، کمتر در خطر باشند.

وی  با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته خاطر نشان کرد: انتظار می رود گزارش عملکرد در این زمینه ارائه و نقاط ضعف شناسایی شود.

وی تصریح کرد : آنچه شاید کمتر دیده شده باشد مستند سازی از فعالیت ها است و بایستی مدیران

تحرک خود را بیشتر ودر این زمینه نیز فعال باشند.

نماینده عالی دولت عنوان کرد:پدافند غیر عامل موضوعی جهانی است ودر واقع پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام تهدیدهای غیر طبیعی، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

کراماتی افزود : دو نوع تهدید همواره وجود داشته و می تواند خطر آفرین باشد که تهدیدات طبیعی وغیر طبیعی است که در حال حاضر تهدیدهای طبیعی مربوط به مدیریت بحران وتهدیدهای غیر طبیعی مربوط به حوزه پدافند غیرعامل است.

کراماتی با اشاره به اینکه خطرات سایبری و غیر سایبری ممکن است ادارات را تهدید کند اظهار کرد : توجه به پدافند غیرعامل به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه تهدید و ایجاد آسیب ضروری است.

کراماتی در خصوص تشکیلات پدافند غیر عامل گفت : سازمان پدافند غیرعامل به لحاظ ساختاری زیر مجموعه ستاد کل نیروهای مسلح وبه لحاظ اجرایی زیر نظر بدنه دولت است که در سطح استان ریاست آن بر عهده استاندار می باشد.

لازم به ذکر است سرهنگ شکوهی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سروستان در خصوص هفته بسیج توضیحاتی ارائه نمودند.


منبع : Sarvestan.farsp.ir

کد خبر : 69784
تعداد بازدیدها : ۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است