۱۳۹۷/۰۹/۱۹

برگزاری جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان سروستان به ریاست فرماندار

جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان سروستان به ریاست فرماندار تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروستان؛ سید علاءالدین کراماتی در جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان افزود:هدف از تشکیل جلسات مناسب سازی، تحقق عدالت اجتماعی، مشارکت اجتماعی همه افراد و حقوق شهروندی بیان نمود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع جلسه در خصوص مناسب سازی شهرستان جهت تردد معلولان و سالمندان ، گفت: بنا بر آمار در کشور ما حدود 11 میلیون نفر از افراد جامعه یا دچار معلولیت جسمی مادرزادی هستند  یا جانباز و یا سالمند هستند که بنا بر پیش بینی قانونی می بایست برای راحتی تردد آنها در سطح شهر و ادارات اقداماتی همچون ورودی مناسب ادارات و معابر وجود داشته باشد.

وی با اشاره به قانون جامع حمایت از معلولان مصوب مجلس شورای اسلامی در سال83 و تصویب کلیات بازنگری شده لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در سال گذشته و تایید شورای نگهبان در فروردین 97؛ استفاده از همه امکانات جامعه را همانند سایر شهروندان از حقوق معلولین دانست و خاطرنشان کرد: پیش تهیه و آماده سازی مکانهای مناسب جهت ورزش معلولین وجانبازان و مناسب سازی کامل ادارات پرتردد از جمله اداره فنی  حرفه ای، کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره ورزش و جوانان و شهرداری بود.

کراماتی مناسب سازی فضاهای عمومی ،به رسمیت شناختن حقوق معلولان است و این عامل نقش مهمی در آسایش، توانمندسازی و بهره گیری معلولان از تمامی امکانات شهری ایفا می کند.

در این جلسه بهزیستی و شهرداری گزارشی از اقدامات خود ارائه دادند.


منبع : Sarvestan.farsp.ir

کد خبر : 70080
تعداد بازدیدها : ۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است